Oslava narozenin


Nezapomenutelná oslava narozenin v retro vlaku

Blíží se kulaté narozeniny nebo dokonce životní jubileum? To se musí pořádně oslavit! Ať už plánujete vlastní oslavu nebo byste rádi někoho překvapili, právě pro vás jsou připraveny historické soupravy vlaků s nádechem dobrodružství a romantiky. Oslava bude o to zajímavější, když za okny bude ubíhat krásná krajina a na konci cesty čeká zajímavý cíl. Jízdu zážitkovým vlakem si užijí nejen dospělí, ale také děti. Strojvůdce vás nechá nahlédnout do své kabiny, okomentuje fungování stroje a dokonce se u něj a topiče můžete svézt. O takové oslavě si pak budou ještě dlouho všichni povídat.

Co můžete ve vlacích čekat?

Na nezapomenutelnou jízdu odtáhne vlak historická motorová nebo dokonce parní lokomotiva. Za ní jsou zařazeny vozy podle vašeho přání. Renovované osobní vozy poslouží k posezení a povídání, prvotřídní občerstvení a nápoje jsou zařízeny v barovém vagonu a k tanci a pobavení slouží společenský vůz. Soupravy jsou vypravovány na klíč, záleží tedy pouze na vaší představě. Podle vašeho přání bude zajištěn také doprovodný program. Ať už se bude jednat o klidnou vyjížďku zalesněnými údolími za tónů tahací harmoniky, veselé karaoke a tanec nebo společenskou zábavu v podobě koncertů a vystoupení, cestující na palubě se snadněji než jindy nechají vtáhnout do atmosféry oslavy.

Propojte romantiku vlaku se středověkým hradem

Cíl vlakové soupravy určíte také vy. Velmi lákavé je vystoupit pod Karlštejnem nebo Křivoklátem a vydat se vstříc bohaté historii naší země. Do kopce sice budete muset po svých, ale získáte prostor ke sdílení dojmů a prohlídce pěkné krajiny. Historické soupravy vás odvezou také do podzámčí krásných českých zámků. Pořádáte oslavu pro děti nebo byste rádi zažili něco neobvyklého? Darujte všem zúčastněným zážitek na celý život. Uprostřed oslav může nic netušící hosty přepadnout banda vlakových zlodějů pronásledovaných četníky. Připište na pozvánku větičku o dobovém oblečení a iluze bude dokonalá. Po vystoupení z vlaku bude těžké uvěřit, že jste opět ve 21. století.

Beer & Train

Mezi oblíbené trasy patří cesta vláčkem do jednoho z pivovarů v okolí Prahy. Již v soupravě může začít degustace piva s odborným komentářem, a během exkurze v pivovaru si ještě rozšíříte své znalosti. Jezdíme za berounským Medvědem, velkopopovickým Kozlem, všeradickým Všeradem ze zámku nebo za hostomickým Fabiánem. V interiérech pivovarů poznáte jejich historii, obhlédnete technologii vaření piva a ve sklepení na vás čeká nefiltrovaný speciál. Lahodné pochoutky k pivu jsou na palubě samozřejmostí.

Poznat Prahu s přáteli nebo vyrazit do Posázaví

Zážitkové vlaky kopírují historické tratě. Vydejte se na několikahodinovou vyjížďku po Praze. Pražský Semmering je neodolatelná trasa pojmenovaná podle horské dráhy v Rakousku. U Prahy sice nevystoupíte do takové nadmořské výšky, ale čeká na vás převýšení 93 metrů a za okny dechberoucí skály i železniční viadukty. Z oslavy tak získáte jedinečné fotografie. Až se omrzí venkovní scenerie, je čas vytvořit několik památečních snímků ve fotokoutku. Ráj výletníků i trampů čeká v Posázaví. Nasedněte s vašimi blízkými do soupravy a nechte se unášet krajinou krásných lesů, skalnatých strání, viaduktů a zejména stužkou řeky Sázavy. Do pohádkové reality vás vezme náš Posázavský pacifik.

Ideální dárek pro železniční nadšence i milovníky dobrodružství

Historický vlak vás zaveze také do železničních muzeí. Ještě jste nebyli v Lužné u Rakovníka nebo ve Zlonici? Zavítejte do muzea v obklopení křivoklátských lesů. Můžete zde porovnat parní lokomotivy s tou, která vás přivezla. Za cíl své cesty můžete zvolit také zajímavou obec Nižbor se zámkem a vyhlášenou sklárnou. Ve sklárně se dozvíte postup výroby českého křišťálu, můžete si odvézt pěkný suvenýr a pak nerušeně pokračovat v oslavách na palubě stylového vlaku. Přímo na nádraží se nachází výletní restaurace herce Tomáše Hanáka.

V cíli vaší cesty může čekat další překvapení, chutné občerstvení nebo příjemný hudební doprovod. Nasedat! Nejlepší oslava vašeho života právě vyjíždí 🙂